Ailece yapılan aktivitelerin tadı yıllar geçse de damağımızda dönüp duruyor. Beraber izlenen bi film veya dizinin müziği, o an yaşadığımız andan küçücük bi’ flashback yıllar sonra bile sizi geçmişe götürebiliyor.

Evde hem kaliteli zaman geçirmek hem de yıllar sonra tadını, kokusunu hatırlayacağınız anılardan birine yenisini eklemek için, mısırları patlatın, listeden bir film seçin ve yüzünüzde kocaman gülümsemelere yer açın. Ailece izlenebilecek film önerileri burada. 

1.Wall-E (imdb 8,4)
Pixar imzalı bu muhteşem animasyon filmi 2008 yılında hayata geçirilmiş. Yakın gelecekten çok uzak bi tarihte insanlığın aşırı tüketimini ve çevresel kirliliği ele alarak ana karakter Voli’nin dünyada yalnız başına kendine bi hayat inşaa etmesini konu alıyor. Ama üzülmeyin yanına Eve adında bir başka robotun gelmesiyle bu yalnızlık son buluyor. İzlerken robotların da kalbi var diyeceğiniz bu başyapıt, tüm çocuk filmi klişelerini yıkarak oscar alıyor ve imdb listelerinde 8,4 puanla adını listenin üst kısımlarına yerleştiriyor. 

 

2.Inside Out (imdb 8,1)
Ters Yüz olarak da bildiğimiz bu harika çocuk filminin ana karakteri Riley… Riley babasının iş değişikliği sebebiyle San Francisco’da yeni bir hayata başlar ancak işler umduğu gibi gitmez. Yeni ev, yeni arkadaşlar, yeni okul derken yeni hayatına uyum sağlamakta zorlanır. Tüm bu süreçte neşe, korku, öfke, nefret ve üzüntü duygularının onu nasıl yönlendirdiğine şahit oluyoruz. Çocuklarda duygu ve duyu gelişiminin ve aile bağlarının ne kadar önemli olduğunu anlatan bu filmi kesinlikle hep birlikte izlemelisiniz. Çocuklarınıza duyguların önemini anlatmanız için harika bir aracı. Filmin sonunda size sımsıkı sarılmış bi minik olması çok olası. 

 

3. How to Train Your Dragon 2 (imdb 8,1)
Kalabalık ve güçlü kabilelerde çelimsiz ve zayıf olmak mı? Eyvah eyvah… Bu filmde kabilenin en güçlü adamlarından birinin çelimsiz oğlunun hikayesine tanık oluyoruz. Kendisinden beklenen performansı gösteremeyen ve bu yüzden dışlanan başrolümüz işleri öyle bir tersine çeviriyor ki adeta bir ejderha terbiyecisine dönüşüyor. Bu cesaret veren sevimli hikayeyi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. 2010 yılında piyasaya çıkan filmin devamı niteliğinde olan film Türkçe’ye Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 olarak çevrilmiş. Imdb puanı ise 8,1.

 

4. Wonder (imdb 8,1)
2017 yılında vizyona giren bu filmde asıl konu başroldeki miniğin dış görünüşünün yaşıtlarına göre farklı olması ve bu özelliği ile çevresiyle yaşadığı uyumsuzluğu konu alıyor. Bu filmde hem çocuklara hem de büyüklere fizyolojik özellikleri bizlerden farklı kişilere nasıl yaklaşılması gerektiğini, onların gözünden harika bir dille anlatılmış. Dilimize mucize ismiyle çevrilen filmde anlatılmak istenen esas güzelliğin derinin altında olduğu… imdb puanı 8,1 olan bu harika filmin başrollerini Julia Roberts ve Owen Wilson alırken çocuk oyuncu ise Jacob Tremblay. Ailecek sıcacık bi film keyfi için mutlaka listenize eklemelisiniz

 

5. Zootopia: Hayvanlar Şehri (imdb 8,0)
Bir şehir düşünün adı Zootropolis ve şehirdeki tüm canlılar hayvan! İnanılmaz değil mi? Bu şehirde çaylak bir tavşan polis ile dolandırıcı bir tilkinin hikayesine tanık oluyoruz. Büyük küçük herkesin severek izleyeceği bu animasyon filminde her şey düşünülmüş. Disney yapımı bu film imdb listelerinden 8,0 puanla tam da hak ettiği yerde!

 

6. Heidi (imdb 7,5)
Hepimizin yakından tanıdığı Heidi’yi şimdi yeni nesillere aktarma zamanı. 2015 yılında çekilmiş bu film ile İsviçre’nin muhteşem alplerinde dedesi ile yaşayan Heidi’nin Almanya’da bir ailenin yanına, Clara ismindeki kızlarına refakatçi olarak verilmesinin hikayesini izliyoruz. Clara ile farklı hayat görüşlerine sahip olan Heidi’nin her türlü durum içinde olumlu ve iyimser bakış açısı ile etrafına nasıl neşe saçtığını izlerken bi bakıyoruz istemeden gülümsüyoruz. Imdb puanı 7,5 olan filmin manzaraları da aklınızı başınızdan alacak!

 

7. Hugo imdb (imdb 7,5)
Paris’te bir tren istasyonunda çalışan kimsesiz bir çocuğun, sorumlusu olduğu saati tamir etmeye teşebbüs ettiği sırada yaşadığı gizemli macerayı konu alan film 2011 yapımı. Filmin en çok konuşulan tarafı ise konusundan çok yönetmeni Martin Scorsese. 

 

8. A Dog’s Purpose (imdb 7,2)
2017 yapımı bu film bir roman uyarlaması. Bir köpeğin birden fazla hayatında kendini keşfetmesini konu alıyor. Komedi-Drama türü olan bu yapıt 7,2 imdb puanı ile izleyenler tarafından oldukça sevilmiş. 

 

9. Storm Boy imdb (imdb 6,9)
Şimdilerde başarılı bir işadamı olan Michael Kingley isimli ana karakterimizin çocukluk anılarını hatırlıyoruz bu filmde. Çocukluk anılarını hatırlayan kahramanımızın geçmişte Mr. Perciva adını verdiği pelikanı nasıl kurtarıp, büyüttüğünü hatırladığı çocukluk yıllarına bir yolculuk yapıyoruz. Imdb puanı 6,9 olan filmin yapım yılı ise 2019

 

10. A Dog’s way home (imdb 7,7)
Sıradaki filmimiz bir sebepten dolayı sahibinden ayrı düşen sevimli köpek Bella’nın sahibine tekrar kavuşmak için 400 mil yol kat ederken başına gelen maceraları konu alıyor. İzleyenlerin yorumlarını merak ediyoruz çünkü bizim de izleme listemizde.

 

11. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (imdb 6,6)
Listeyi eskimeyen bir klasik ile bitiriyoruz. Willy Wonka Çikolata fabrikasını kendisinden sonra kime bırakacağını düzenlediği bir yarışma ile seçmek ister ve adaylar arasında olaylar gelişir. Çocukların akıllarını başlarından alan derecede güzel çikolata fabrikası kimin olacak? Bakmayın imdb puanının düşük olmasına. Filmin özünde aç gözlü ve doyumsuz olmanın sonuçları da var. Her çocuğun kesinlikle ama kesinlikle izlemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Daha fazla blog içeriği için linke tıklayabilirsiniz.

1, Ailece İzlenebilecek Yüksek Puanlı 18 Film üzerinde düşündü

  • Tuğba23 Mayıs 2021, 14:05 konumunda

    Liste çok iyi ama wonder filmi özellikle harika herkesin izlemesi gerekiyor bence

    Cevap vermek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir